Nakon punih 28.god sa svoje funkcije izbornika smijenjen je Boško Čavka,odluku je donio IO HDS-a 30.05, IO smatra da je došlo vrijeme za nove mlađe naraštaje i novije metode treninga.
Boško Čavka je svoji funkciju obnašao od 1992god,te je najzaslužniji čovjek što je pred kraj devedesetih godina Hrvatska angažirala Nikolaya Peshalova koji je pod Hrvatskom zastavom osvojio 2 olimpijske medalje(jednu zlatnu-Sydney 2000 i bronca-Atena 2004),te nekoliko europskih i svjetskih medalja.Vrhunac karijere Čavka je napravio sa braćom Musić koji su osvajaći  europskih i svjetskih medalja  u juniorskoj  konkurenciji,te odlazak Amara Musića na Olimpijske igre i zlato sa Mediteranskih igara.
Za vršitelja dužnosti izbornika izabran je Ivan Knez,višestruki prvak RH inače član Metalca iz Zagreba.